Yaşar Nalçacı

Estetik Gülüş Tasarımı

Gülüşünüzün Büyüsünü Kullanın. Gülümsemeniz hakkınızda çok şey söyler. Araştırmalara göre Genellikle insanların tanışınca ilk baktıkları yer gülümsemenizdir.

Estetik denilince insanların aklına kaş,göz,burun gelir.Oysa yapılan istatistiklerde burunun yüze estetik katkısı sadece %7 ,saç %30,DİŞ ve DİŞ ETLERİ ise % 40 ile %60 arasında bir estetik katmaktadır.Çünkü insanlar konuşurken hareketli yerlere bakarlar buda gözlerimiz ve ağzımızdır.Gözlere sürükli bakamayız kaçırırız oysa ağıza çok dikkatli bakarız karşıdaki kişinin vurgulamasını görmek için anlamak için.Dolayısıyle diş ve diş etleri yüz estetiğinde çok büyük öneme haizdir.Işıl ışıl parlayan düzgün ve sağlıklı dişlerle gülümseyen birinin karşıdaki insanlarda yaratacağı pozitif etki azımsanamaz.  Gülüş tasarımı, sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık, doğallık ve fonksiyonu birleştirerek size özel ideal gülümsemeyi planlamak ve yaratmaktır.Eksik dişler implant di implantı klavuzlu kolay implantlarla tamamlanır.

Burada önemli olan ilk bakışta yeni yapıldığı anlaşılan çok büyük, çok beyaz, fırlak vs. dişler değil tam tersine yapıldığı diğer insanlar tarafından hemen fark edilemeyen kişinin yüzüyle bütünleşmiş dişlerdir. Başarısız bir vaka hemen anlaşılır, görenin ilk dikkatini çeken bölge dişler olur.

 

Gülüşünüzün Büyüsünü Kullanın. Gülümsemeniz hakkınızda çok şey söyler. Araştırmalara göre Genellikle insanların tanışınca ilk baktıkları yer gülümsemenizdir.

 

 Ahenksiz bir gülümsemede gözleriniz hemen kişinin dişlerine odaklanır, bilinçaltında o kişinin gülümsemesindeki uygunsuzluğun sebebini bulmaya çalışırsınız. Bunu hepimiz yaparız sosyal doğamızın bir parçasıdır. Ahenkli bir gülümsemede ise beyniniz o kişinin hoş bir gülümsemesi olduğunu kaydeder ve dikkati gözlerine yönlendiririz. Hiç bir şey sağlıklı ve ışık saçan bir gülümseme kadar, kişiliği, enerjiyi ve güveni ifade edemez. En güzel yapılmış bir diş bile her yüze gitmez yakışmaz hatta sakil bile durabilir;Dolayısıyle yapılacak olan estetik dişler o hastaya özgü, hastanın altın oranları tespit edilerek kozmetik imaj tasarımlı bir çalışma gerektirir,yani sadece kişiye özel olması gerekir.

Estetik Diş ve Diş Eti Estetiği

 • Nükhet Duru - Diş ve Diş eti Sağlığının Önemi
 • Dr Aytuğ ve Diş Hekimi Yaşar Nalçacı - Estetik Diş
 • Nükhet Duru - Estetik Diş Hekimliği
 • Dr Aytuğ ile Diş Sağlığı ve Diş Estetiği
 • Ebru Şallı - Gülüş Tasarımı
 • expo saglik - Altın Oranlara Göre Diş Estetiği
 • Estetik Gülüşlerde Altın Oran Nedir?
 • Snap On Smile - Tak Çıkart Diş
 • Nurseli İdiz - Estetik Diş Oranları
  Türkçe